Súťaž pre aplikácie na využívanie dát z vesmíru

Vizionárske tímy či jednotlivci zo sfér podnikania, výskumu a vyššieho vzdelania majú teraz možnosť prihlásiť sa do súťaže Copernicus Master 2016 – súťaže, ktorá vyhľadáva aplikácie na využívanie dát z vesmíru. Uzávierka je do 18. júla 2016.

Ide už o šiesty ročník najväčšej medzinárodnej súťaže zameranej na komerčné využívanie údajov z pozorovania Zeme. Zúčastniť sa jej môžu aktéri z celého sveta, ktorí vyvíjajú aplikácie a obchodné koncepty, ktoré používajú tento druh dát v bežnom živote. Renomovaní partneri sponzorujú ceny v siedmych tematických výzvach. Okrem finančnej výhry dostanú víťazi prístup do poprednej medzinárodnej siete, k zodpovedajúcim údajom, start-upovému financovaniu a inej podpore v hodnote viac ako 300.000 EUR.

Copernicus Masters pomáhajú s podporou vlastnej medzinárodnej siete účastníkom v realizovaní svojich aplikácií a komerčných modelov. Tohtoročná edícia opäť predstaví výzvy a zodpovedajúce ceny, ktoré budú udelené významnými partnermi, vrátane Európskej vesmírnej agentúry (ESA), Nemeckého leteckého a kozmického centra (DLR), Nemeckého federálneho ministerstva pre dopravu a digitálnu infraštruktúru, Stevenson Astrosat LtD. a mnohých ďalších.

Malé a stredné podniky, podnikatelia, študenti, univerzity a ostatní záujemcovia, ktorí prídu s brilantnou myšlienkou sa môžu do súťaže prihlásiť. Viac informácií nájdete tu a tu na stránke www.copernicus-masters.eu.

copernicus_master

Správa prevzatá zo servisu SLORD.