Drony: Prehľad európskych a národných regulácií a legislatívy

Ak obľubujete bezpilotné lietadlá a vykonávate let/prevádzku takéhoto zariadenia, či už na rekreačné alebo obchodné účely, na portáli DroneRules.eu nájdete informácie o základných požiadavkách a zákonoch a právnych predpisoch na profesionálne i rekreačné využitie, týkajúcich sa bezpilotných lietadiel, ktoré platia v EÚ, Nórsku a Švajčiarsku.

Tieto informácie prispejú k vašej ochrane alebo k ochrane vášho podniku pred problémami alebo v horšom prípade pred právnymi nárokmi.

Cieľom videí a dokumentov venovaných tejto problematike, napr. kódex správania týkajúci sa bezpilotných lietadiel, národné súhrny alebo príručky, je zvýšiť vašu informovanosť a pomôcť vám ako profesionálnemu či rekreačnému používateľovi lietať bezpečne, ale aj zákonne a zodpovedne.

drones_eu

Ako profesionálny používateľ bezpilotného lietadla musíte vedieť, že používanie bezpilotných lietadiel v spojení s obchodnou činnosťou je povolené v mnohých európskych krajinách, no za veľmi prísnych podmienok. Od roku 2019 by mali byť rôzne národné legislatívy nahradené jednotnou európskou. Viac nájdete vo videu (v prípade potreby si pustite slovenské titulky):

Používanie bezpilotných lietadiel na rekreačné účely je povolené vo väčšine európskych krajín bez osobitného povolenia leteckých úradov. Viac nájdete vo videu (v prípade potreby si pustite slovenské titulky):

Prevzaté/Viac informácií: DroneRules.eu