Vznikol nový Stredoeurópsky fond fondov. Podporí malé a stredné podniky

Európsky investičný fond (EIF) včera v spolupráci s Medzinárodnou investičnou bankou a piatimi krajinami, vrátane Slovenska, spustil iniciatívu s názvom Stredoeurópsky fond fondov (CEFoF), ktorý má naštartovať kapitálové investície v stredoeurópskom regióne. Informuje portál EurActiv.

cefof

Investičné obdobie fondu, ktoré spravuje EIF, bude trvať štyri roky, teda do konca roka 2021. Jeho celkový objem tvorí v súčasnosti 80,3 milióna eur. Najväčší diel – 40 percent zdrojov – pochádza od skupiny EIB.

SZRB Asset Management plní  funkciu národného kontaktného a poradenského centra pre Junckerov fond na Slovensku. Je dcérskou spoločnosťou Slovenskej záručnej rozvojovej banky, ktorej stopercentným akcionárom je slovenské ministerstvo financií.

Zahrnuté do tohto fondu sú krajiny strednej Európy, a to Rakúsko, Česká republika, Slovinsko, Maďarsko a Slovensko, pričom SZRB Asset Management za Slovensko investoval 10 miliónov eur.

CEFoF sa zameriava predovšetkým na rozvíjajúce sa investičné tímy s možnosťou podpory úplne nových tímov aj zavedených správcov fondov. Fond môže tiež koinvestovať s vybranými existujúcimi fondmi, pričom predpokladaná veľkosť jednotlivých investícií do podnikov je v rozpätí 1 až 8 miliónov eur.

Zdroj/Viac informácií: