Prehľad súťaží a akceleračných programov pre startupy a inovatívne MSP (marec/apríl 2023)

Pozrite si výber z európskych akcelerátorov a startupových súťaží uzávierkou v marci a apríli 2023. Akceleračné programy a súťaže sú zoradené podľa termínu uzávierky prihlášok.

Challenger Ideator ponúka podporu podnikateľských ideí firiem, študentov, jednotlivcov alebo tímov so zameraním na riešenia a adresovania výziev, ktorým čelí mesto Košice. Ak viete riešiť problémy v Košiciach, určite sa obráťte na kontakty uvedenej stránke, aj napriek formálne uzavretému termínu.

Next Age 2023 Acceleration Program je 4-mesačný akceleračný program zameraný na silver economy, ktorý riadi AC75 Startup Accelerator spolu s medzinárodnou spoločnosťou rizikového kapitálu SOSV a hlavným partnerom Intesa Sanpaolo. Prihlášky je možné podať do 3.3.2023.

Rubik Garage CEE Accelerator 2023 prijíma prihlášky startupov  v early-stage alebo na úrovni MVP, ktorí chcú expandovať na nový trh v strednej a východnej Európe, získať investíciu a dosiahnuť pravidelný mesačný príjem (MRR) od 2000 eur. Žiadosti je možné predkladať do 6.3.2023.

Infoshare Startup Contest: Pitching súťaž  na najväčšej technologickej konferencii v strednej a východnej Európe (seed and early-stage startups with tech4good solutions). Prihlášky je možné podať do 15.3.2023.

Ventures Thrive Venture Builder ponúka financovanie až do výšky 100 tisíc EUR pre začínajúce technologické podniky (tech startups). Výzva je otvorená pre startupy z krajín EU13 (widening countries). Žiadosti je možné predkladať do 16.3.2023.

Program V4 Startup Force je trojtýždňový hybridný program, ktorý ponúka virtuálny bootcamp, workshopy, podnikateľský mentoring a komunitné podujatia. Prihláste sa do 17.3.2023.

MobilityXlab vo Švédsku hľadá startupy z celého sveta na spoluprácu s korporátmi z Goteborgu: CEVT, Ericsson IoT, Polestar, Veoneer, Volvo Cars, Volvo Group a Zenseact. Prihlásiť sa môžete do 20.3.2023.

Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative je päťmesačný program virtuálneho podnikania a štvortýždňovú stáž v americkej spoločnosti, ktorá sa nachádza priamo v USA. Žiadosti je možné predkladať do 24.3.2023.

EIT Food Seedbed Incubator je 4-6 mesačný program, ktorého cieľom je transformovať vedecké a technologické inovácie na trhovo overené podniky. Otestujte svoje inovácie s viac ako 100 zákazníkmi a hráčmi v agropotravinárskom priemysle na celom svete. Prihláste sa do 26.3.2023.

EIT Digital Challenge pomôže najlepším európskym deep tech firmám so škálovaním. podporí 10 vybraných rýchlo rastúcich technologických spoločností s medzinárodnými ambíciami, ktoré nie sú staršie ako desať rokov. Vybrané spoločnosti získajú ročnú podporu medzinárodnej expanzie v hodnote 50 tisíc eur. Žiadosti je možné predkladať do 28.3.2023.

CASSINI Business Accelerator je šesťmesačný program (equity-free) Európskej komisie a Agentúry EÚ pre vesmírny program určený na podporu zakladateľov v rastovej fáze z ekosystému vesmírnych technológií s hlavným voucherom až 75 tisíc eur. Prihlásenie je otvorené do 31.3.2023.

EIT Jumpstarter, jeden z najlepších európskych programov pre začínajúcich inovátorov sa v roku 2023 vracia s dvoma novými kategóriami: Rebuild Ukraine a Digital! Inovátori budú súťažiť o prvú cenu až do výšky 10 000 EUR v deviatich kategóriách. Prihlásenie je otvorené do 16.4.2023.

InnoStars Awards Acceleration Program pre startupy v oblasti zdravotníctva zo strednej, východnej a južnej Európy, ktoré môžu v rámci komunity EIT Health získať až 50 tisíc eur na transformáciu prototypov na produkty pripravené pre trh. Žiadosti je možné predkladať do 16.4.2023.

EIT Urban Mobility Accelerators pozostávajú zo siedmich tematických programov , ktoré sa realizujú prostredníctvom partnerov s cieľom posunúť startupy v oblasti mobility v ranom štádiu s podnikateľskými nápadmi, ktoré znižujú dopravné zápchy a zvyšujú efektívnosť dopravného systému. Prihláste sa do 21.4.2023.

Pozrite si tiež prehľad grantových prostriedkov EÚ, ktoré môžu využívať startupy a inovatívne MSP s kontaktnými miestami pre Slovensko alebo Českú republiku.