Crowdfunding ako financovanie pre firmy

Jedným so spôsobov financovania inovačných zámerov firiem je aj crowdfunding, ktorý bol už veľa krát pri podpore uvedenia nových produktov na trh. Európska komisia vydala pracovný dokument rozoberajúci úlohy tohto finančného nástroja pre financovanie napr. start-upov a mladých firiem.

Crowdfunding (niekedy označovaný ako crowdfinancing alebo crowdsourced capital, slovensky davové financovanie alebo davová podpora) je spôsob získavania kapitálu pre nové projekty a podniky pomocou vyžiadaných mikropríspevkov od veľkého množstva zúčastnených. (Wikipedia)

Pracovný dokument o úlohe crowdfundingu v únii kapitálových trhov, ktorý dnes vydala Komisia, sa o tomto spôsobe vzniku a financovania startupov a mladých firiem vyjadruje veľmi pozitívne. Uvádza, že crowdfunding pomáha autorom overiť si životaschopnosť svojich projektov a v prípade úspechu pritiahne ďalších investorov. Eurokomisár pre finančnú stabilitu Jonathan Hill dnes po zverejnení dokumentu vyhlásil, že bude aktívne podporovať rozvoj crowdfundigových modelov pre podnikateľov s vynikajúcimi nápadmi. (Euractiv.sk)

Ďalšie informácie:

Použité informácie z Euractiv.sk a Wikipedia.org.

One thought on “Crowdfunding ako financovanie pre firmy

Komentáre sú uzavreté.