Vizualizácia výsledkov Horizont 2020. Pozrite sa na úspešné oblasti a partnerov

Švédska VINNOVA veľmi pekne spracovala doterajšie výsledky programu Horizont 2020. Nájdete tu priority podľa financovania, najvýznamnejších hráčov i výsledky krajín. Môžete sa pohrať aj s výsledkami slovenských organizácií, ktoré doteraz získali vyše 62 mil. eur. Najviac spolupracujeme s Nemeckom, Francúzskom, Španielskom, Talianskom a Veľkou Britániou. Sú k dispozícii aj rebríčky tých najlepších organizácií.

h2020_vinnova_slovakia

Na vyššie uvedenom grafe je znázornené financovanie jednotlivých pilierov a cieľov, podľa príspevku, ktorý získali slovenské organizácie.

Hlavnou výhodou webstránky je grafické spracovanie dát, vysoká prehľadnosť, zjednodušený prístup vyhľadávania dát (štát/univerzita/výskumná inštitúcia/súkromná spoločnosť), možnosť porovnania dvoch štátov/inštitúcií až po dáta týkajúce sa samotnej témy a úspešného projektu v H2020.

Vyberám ešte 2 zobrazenia, ktoré sa týkajú Slovenska:

Najvýznamnejšie krajiny, ktoré sú so slovenskými organizáciami v projektoch (podľa príspevku financovania, ktoré partneri z príslušných krajín získali):

h2020_vinnova_skpartners_byfunding

Najvýznamnejšie krajiny, ktoré sú so slovenskými organizáciami v projektoch (podľa podľa počtu partnerov z príslušných krajín):

h2020_vinnova_skpartners_bynumber

Portál v skúšobnej (beta verzii) nájdete na tomto odkaze …

Spracované s použitím informácií zo SLORD.