Noc výskumníkov: Made by Science už 29.9.2017

Jedenásty ročník festivalu vedy Európska noc výskumníkov 2017 sa uskutoční v piatok, 29. septembra 2017 v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach, Poprade a Medzeve. Hlavnou témou tohtoročného festivalu je: MADE BY SCIENCE – VYTVORENÉ VEDOU.

nocvyskumnikov2017

Vybrané nákupné centrá ( OC Atrium Optima v Košiciach, Aupark SC Žilina, OC MAX Poprad, Europa SC v Banskej Bystrici) múzeá a partnerské inštitúcie (Stará tržnica, Hvezdáreň Medzev, Slovenské národné múzeum a mnohé ďalšie) pripravia pre návštevníkov rôzne interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy pre deti, ale aj dospelých.

Festival každoročne organizuje Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA, o.z), Slovenská akadémia vied, CVTI SR a portál EurActiv.sk.

Minulý rok sa do festivalu vedy zapojilo viac ako 1 300 vedcov a výskumníkov, 55 000 žiakov a študentov a všetkých podujatí sa zúčastnilo dovedna vyše 182 000 návštevníkov. 2 milióny ľudí bolo oslovených mediálnou kampaňou.

Na všetky podujatia je vstup voľný.

Viac informácii nájdete na: www.nocvyskumnikov.skwww.facebook.com/nocvyskumnikov/