V najväčšej európskej súťaži energetických startupov bude Slovensko zastupovať PowereX

Slovenskí startupisti zabojujú už 19. júna v európskom finále so softvérovým riešením, ktoré má pomôcť distribútorom energií optimalizovať investičné náklady a zvýšiť efektivitu využívania kapacít distribučných sietí. Informuje portál Webnoviny.sk.

powerex

Víťaz súťaže, firma PowereX, ktorá začne softvérové riešenie testovať aj v reálnej prevádzke v najbližšom čase. Má priniesť efektívnejšie využitie existujúcich kapacít na prenos elektriny. Vyriešenie tohto problému by mohlo ušetriť miliardy eur, ktoré budú musieť energetické spoločnosti v budúcnosti investovať do nových kapacít na prenos energií.

O slovenskom finalistovi súťaže PowerUP!, ktorý zabojuje nielen o 30 000 eur, ale aj o miesto v prestížnom akcelerátore Highway, sa rozhodlo vo štvrtok večer v bratislavskom HubHub.

InnoEnergy podporuje a investuje do inovácií v každej fáze ich vývoja – od vzniku ideí až po dodanie zákazníkovi. So sieťou partnerov vytvára prepojenia naprieč celou Európou a spája tvorcov a priemysel, podnikateľov a trhy, nádejných absolventov škôl a zamestnávateľov, výskumníkov a firmy.

Prevzaté/Viac informácií: Webnoviny.sk