Genesis Capital pripravuje vznik nového fondu rozvojového kapitálu s cieľovou veľkosťou 150 miliónov eur

Genesis Capital, jedna z najväčších skupín z odboru rozvojového kapitálu v strednej Európe, pripravuje vznik nového fondu. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) bude už šiestym private equity fondom Genesis Capital za dobu svojej viac než dvadsaťročnej existencie.

genesis-capital

Podobne ako jeho predchodcovia sa GPEF IV zameria na rastové investície v segmente malých a stredných podnikov v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku a Rakúsku. Fond má cieľovú veľkosť 150 miliónov eur a vznik fondu sa plánuje na začiatok roku 2021.

“GPEF IV bude investovať do zavedených firiem s významným rastovým potenciálom, typicky v situáciách, kedy úspešní zakladatelia zvažujú vhodných nástupcov, alebo hľadajú kapitál k podpore rastu svojej firmy, jej medzinárodnej expanzii či investíciám do inovácií, a taktiež v situáciách, kedy nadnárodné korporácie opúšťajú zo strategických alebo iných vnútorných dôvodov pre nich okrajové trhy či aktivity a predávajú svoje aktíva. Vidíme na trhu veľa takýchto príležitostí, mnohé firmy naviac dynamicky rastú a expandujú v rámci regiónu, a preto by sme ich radi podporili prostredníctvom ešte väčšieho fondu, než bol ten predchádzajúci,” hovorí Ondřej Vičar, Riadiaci partner spoločnosti Genesis Capital Equity. “Fond bude investovať do najrôznejších odvetví, pričom preferované budú tie, s ktorými majú fondy Genesis Capital pozitívnu skúsenosť, typicky B2B služby, ľahká a stredná výroba, IT služby či oblasť špecializovaného maloobchodu a služieb spotrebiteľom,” doplňuje Ondřej Vičar k stratégii fondu GPEF IV.

Prevzaté z tlačovej správy SLOVCA

Pozrite si tiež zoznam aktuálne 15 fondov s podporou EÚ, ktoré majú prostriedky na investície na Slovensku. Slovenský investičný holding (SIH) investuje prostredníctvom finančných sprostredkovateľov (zoznam).