Predakceleračný program Energy+

Aj medzi študentami a mladými profesionálmi na Slovensku existuje veľa ambicióznych, šikovných či vizionárskych talentov, ktoré by rady svoje nápady a idey pretavili do reálnych projektov a biznis začiatkov. Prihláste sa do 25.9.2020.

Dosvedčujú to výsledky rôznych akceleračných programov a hackathonov, v ktorých sa čoraz častejšie objavujú prihlášky študentských tímov ako aj jednotlivcov, túžiacich sa presadiť. Mladá generácia inovatívnych Slovákov to však nemá jednoduché, v ceste jej stojí hneď niekoľko prekážok. Od absentujúceho finančného kapitálu, nedostatku povedomia o možnostiach v podnikateľskom prostredí, chýbajúcich členov tímu až po nedostačujúce biznis vzdelanie. Práve to je jednou z hlavných príčin, prečo sa sľubné nápady našich mladých talentov len zriedka končia úspechom.

Odpoveďou na to, ako sa popasovať so spomínanými problémami by mohol byť práve program Odraz sa s Energy+, podnikateľská prípravka pre mladých inovátorov. Program je organizovaný v 9 krajinách konzorcia Danube Energy+, v rámci schémy Interreg Danube Transnational Programme, financovanom z prostriedkov EÚ. Na Slovensku ho zastrešuje konzultačná spoločnosť Civitta, podporujúca inovačný ekosystém a mladé technologické firmy, s tematickým zameraním na trvalo udržateľný rozvoj. Spoločne s partnerom Podnikni.to, ktorý už úspešne zorganizoval podnikateľské programy na mnohých českých univerzitách v rôznych mestách a programom Google New Generation of Founders, prinášajú virtuálny 10-týždňový program pre mladé talenty zaujímajúce sa o inovácie v sektoroch trvalej udržateľnosti, energetiky či energickej efektívnosti.

Energy + je teda určený všetkým nadšencom inovatívnych riešení v budovaní udržateľnosti a efektívnej energetiky a prináša možnosť naučiť sa ako vybudovať svoj biznis, rozvinúť svoj projekt alebo svoj revolučný nápad ešte len objaviť. V rámci 10 týždňov, ktoré odštartujú ideačným workshopom so spoločnosťou Google, budú mladí inovátori hľadať riešenia na existujúce výzvy, validovať svoje nápady a oboznamovať sa so stratégiami, ako vhodne navigovať svoje iniciatívy v biznis prostredí. Vrcholom programu bude verejný Demo Day, kde budú účastníci prezentovať svoje nápady a pokrok, ktorý zaznamenali, pričom budú môcť zabojovať o finálnu výhru 1000 EUR! Ak vás zelené projekty zaujali alebo máte o programe otázky, zúčastnite sa webináru na Facebooku, prihlasovanie tu.

Energy + v kocke

  • Mladí inovátori sa môžu prihlasovať na platforme F6S
  • Prihlasovanie je otvorené do 25. septembra 2020
  • Dvojmesačný online program začína 2. októbra ideačným workshop so spoločnosťou Google
  • Vyvrcholenie v podobe Demo Day-a je sprevádzané možnosťou vyhrať 1000 EUR

Pre viac informácií sa zúčastnite webináru, link tu

Zdroj: CIVITTA Slovakia