EIT Health Wild Card 2021 pre témy starostlivosti o oči a zrak a tlmenie bolesti

Tento rok spúšťa organizácia EIT Health program Wild Card už štvrtýkrát s cieľom nájsť spoločnosti pôsobiace v oblasti zdravotnej starostlivosti, ktoré sa snažia zmeniť súčasný stav v dvoch oblastiach zdravotnej starostlivosti, ktorými sú starostlivosť o oči a zrak a tlmenie bolesti.

Na konci súťaže získajú dva tímy od tejto organizácie až 1,5 milióna eur a dva roky podpory. Prihlásiť sa môžu všetci, ktorí chcú priniesť zmenu a sú z Európy vrátane krajín EIT Health InnoStars (Maďarsko, Taliansko, Poľsko, Portugalsko) a tiež z regiónov EIT Health RIS, do 15. marca 2020.

Dvoma výzvami minuloročnej Wild Card organizácie EIT Health bolo zdravie žien a digitálna liečba. Jeden z podporovaných tímov, španielsky MiMARK, sa zameriava na zlepšovanie presnosti a efektívnosti diagnostiky rakoviny endometria, zatiaľ čo druhý podporovaný tím, Orbit z Nemecka, vyvíja umelú inteligenciu, ktorá umožní účinnú personalizáciu liečby Parkinsonovej choroby.

Viac informácií o procese podávania žiadostí v programe Wild Card 2021 organizácie EIT Health nájdete na stránke wildcard.eithealth.eu, alebo sa môžete zúčastniť webinára Wild Card 16. februára 2021.