2. ročník najväčšieho startupového akcelerátora Challenger

Ďalšie kolo akceleračného programu začína už tento september! Prihlásiť sa je potrebné do 9. septembra 2021. Tohtoročný program (september – december 2021) je zameraný na startupy, ktoré riešia výzvy v oblasti cleantech, mobility, obehového hospodárstva, agritechu, e-commerce, digitálnej transformácie a ďalších oblastí prispievajúcich k trvalo udržateľnému rozvoju.

Challenger je vzdelávací program, ktorý počas troch mesiacov intenzívne pracuje s vybranými začínajúcimi spoločnosťami a pomáha im s ich rozvojom. Jeho cieľom je pomôcť firmám nakopnúť ich podnikanie, vylepšiť ich biznis model, vstúpiť na trh a získať zákazníkov, partnerov a investorov pre ďalší rozvoj. Vybrané startupy čaká nadupaný program s top slovenskými a zahraničnými mentormi, prepojenie na investorov a mnoho ďalšieho. Navyše, každý zapojený startup získa rozvojový grant až do výšky 10 000 eur!

Absolventi akceleračných programov Civitty získali už 1.3 miliardy eur v investíciách. Medzi najznámejších absolventov programov Civitty patrí napríklad aj firma Bolt, ktorej trhová hodnota je už takmer 4 miliardy eur. Posledného ročníka programu Challenger sa zúčastnili aj viaceré top slovenské startupy ako napr. eRobot, ktorý vyvíja inovatívne riešenia pre industriálne roboty, respektíve firma AgeVolt s nabíjačkami pre elektromobily,  ktorý v júni 2021 získal investíciu 1,2 milióna eur.

Program rozbehla inovačná poradenská spoločnosť CIVITTA s podporou Slovenskej sporiteľne, ZSE, Veľvyslanectva USA, Majerník&Miháliková, Mazars, Dell, Vacuumlabs, Inventa, CB Investment Management, Zero Gravity Capital, Vision Ventures, Neulogy Ventures, Slovak Investment Holding a v spolupráci s programom Interreg Central Europe InNow a EIT Climate-KIC. Záštitu nad programom opäť prevzala prezidentka Zuzana Čaputová.

Dôležité informácie:

  • Firmy sa môžu prihlásiť na https://www.challengeraccelerator.com
  • Prihlasovanie je otvorené do 9. septembra 2021 a program začína výberovým bootcampom 15. septembra 2021.
  • Vybrané firmy začnú trojmesačný proces mentoringu a vylepšovania biznis modelu, ktorý vyvrcholí záverečnou prezentáciou firiem na Demo Day  pred potenciálnymi investormi.
  • Povedie ich viac ako 60 mentorov a úspešných podnikateľov.
  • Všetky startupy v akcelerátore Challenger dostanú aj rozvojový grant až do výšky 10 000 eur.
  • Vybrané firmy získajú možnosť rokovať o investícii v minimálnej výške 250 000 eur s investičnými partnermi programu. Slovenské startupy z posledných ročníkov získali po ukončení programu investície vo výške viac ako 5 miliónov eur.
  • Účasť v akcelerátore je bezplatná a Civitta nevyžaduje vlastnícky podiel vo firme.