Súťaž sociálnych inovácií EIB rozdelí ceny v hodnote 290 tisíc eur

Ste vášnivý podnikateľ, ktorý mení svet svojím riešením? Prihláste sa do súťaže sociálnych inovácií, hlavnej iniciatívy sociálneho programu inštitútu EIB. Finalisti súťažia o ceny vo výške 290 000 EUR a získajú mentoring a koučing. Prihlášky je možné podávať do 23.2.2023.

Turnaj sociálnych inovácií oceňuje a podporuje najlepších európskych podnikateľov so sociálnym dopadom. Podporuje inovatívne nápady a oceňuje iniciatívy, ktoré prispievajú k vytváraniu sociálneho, etického a/alebo environmentálneho vplyvu. Zvyčajne zahŕňa projekty v oblasti vzdelávania, zdravotnej starostlivosti, životného prostredia, obehového hospodárstva, zmeny klímy, udržateľných miest, modrej a zelenej ekonomiky, inklúzie, tvorby pracovných miest, starnutia a mnohých ďalších.

Víťazné projekty vo všeobecnej kategórii a v špeciálnej kategórii získajú prvú cenu vo výške 100 000 EUR a druhú cenu vo výške 40 000 EUR. V roku 2023 budú ceny v osobitnej kategórii udelené projektom zameraným na udržateľné mestá a komunity. Veľké finále sa uskutoční 27. a 28. septembra 2023 v Štokholme.

Viac informácií a prihlásenie