EIT Digital Venture podporí startupy v oblasti digitalizácie. Ak uspejú, môžu získať až 25 tisíc eur

V rámci programu EIT Digital Venture je k dispozícii až 25 000 EUR pre začínajúce firmy pred založením s inovatívnym nápadom na produkt alebo službu využívajúcu digitálne technológie. Program podporuje projekty, ktoré už prešli testovacou fázou alebo majú prototyp. Uzávierka je 16.4.2023.

“Cieľom programu je posunúť sľubné projekty bližšie k tomu, aby sa stali životaschopnými produktmi overenými reálnymi používateľmi,” vysvetľuje Monika Vrbková z inovačnej agentúry JIC, ktorá program riadi v Českej republike a na Slovensku. Spoločnosti sa môžu prihlásiť do 16. apríla prostredníctvom webovej stránky EIT Digital.

Program ponúka podporu najmä pre digitálne inovácie pre priemyselné aplikácie, inteligentné mestá, správu a ochranu údajov, prevenciu a detekciu chorôb a finančný sektor. O grant sa môžu uchádzať minimálne dvojčlenné tímy z Českej republiky alebo Slovenska, pričom žiadatelia ešte nesmú mať založenú spoločnosť. Prihlášky budú vyhodnotené v apríli, z ktorých vzídu vybraní kandidáti.

O podporených projektoch sa rozhodne na pohovoroch v apríli. Pre vybrané projekty je v máji naplánovaný aj intenzívny bootcamp. Každý z vybraných tímov získa 5 000 EUR, ako aj možnosť konzultovať so skúsenými odborníkmi. +

“S ich pomocou by účastníci programu mali byť schopní doviesť svoj nápad do štádia životaschopného produktu,” vysvetľuje Monika Vrbková a dodáva, že všetky tímy, ktoré úspešne ukončia program a najneskôr do 1. septembra založia firmu, získajú ďalších desaťtisíc eur. “Ďalších 10 000 eur dostane prvých 10 spoločností, ktorým sa podarí získať investora,” dodáva Vrbková.

“Talentovaných ľudí nájdeme po celom svete. Majú však rôzne možnosti stať sa úspešnými inovátormi a podnikateľmi. Program EIT Digital Venture tak chce investovať do ľudí z krajín s nižšou inovačnou výkonnosťou,” hovorí Monika Vrbková a dodáva, že okrem krajín strednej a východnej Európy sem patrí aj Balkán, Malta a Portugalsko.

Viac informácií a prihlásenie

Prevzaté z JIC