Konečne prvý úspech slovenskej firmy vo fáze 2 SME Instrument

V deviatej výzve na podávanie návrhov projektov na uvedenie nových produktov na trh, v rámci schémy SME Instrument, sa konečne podarilo slovenskej firme prelomiť nulu na konte úspešných projektov našej krajiny. Víťazom je košická firma SAFTRA Photonics, ktorá uspela s projektom na prenosné zariadenia s nanosenzormi na identifikáciu organických znečistení vody a potravín.

saftra

Firma SAFTRA Photonics dosiahla výnimočný úspech v obrovskej konkurencii inovatívnych firiem z celej Európy a je historicky prvou slovenskou firmou, ktorá prerazila prelomovým produktom a zaujímavým podnikateľským plánom.

Technológia je založená na nano-optickom čipe fungujúcom v rámci prenosného zariadenia, ktoré umožňuje rýchlu a presnú analýzu prítomnosti organických znečistení v potravinách a vodách.

Firma SAFTRA Photonics je spin-off Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ), založená v roku 2014 prof. Pavlom Miškovským, vedúcim Centra interdisciplinárnych biovied UPJŠ, ktorá už v roku 2016 úspešne absolvovala fázu 1 SME Instrument.