InnoEnergy otvoril zastúpenie najväčšieho investičného fondu a akcelerátoru v oblasti energetiky na Slovensku

Skvelá príležitosť pre slovenské startupy z oblasti energetiky. Od leta tohto roku je Slovensko súčasťou InnoEnergy – najväčšieho európskeho investičného fondu a akcelerátoru v oblasti energetiky. Jeho cieľom je podporovať inovácie a budovať komunity inovátorov v oblastiach ako energetická efektívnosť, inteligentné budovy a mestá, skladovanie energie  či obnoviteľné zdroje energie. 

eit_kic-innoenergy_logo

InnoEnergy zároveň podporuje a investuje do inovácií v každej fáze ich vývoja – od vzniku ideí až po vstup na trh. Pomocou svojej celoeurópskej siete pozostávajúcej z viac ako 160 partnerov spája inovátorov a výskumníkov s priemyslom, podnikateľov s trhmi a nádejných absolventov škôl s firmami.

Začatie činnosti InnoEnergy na Slovensku znamená, že startupy v oblasti energetiky majú možnosť získať kvalitné koučovanie a prístup k medzinárodnej sieti investorov, expertov, korporácií a zákazníkov.

Dostupná je aj finančná akcelerácia v hodnote do 150-tisíc eur pre začínajúce firmy. InnoEnergy však neponúka podporu len startupom – pre malé a stredné firmy ponúka podporu vo forme expanzie na európske trhy či dodatočné financovanie.

Veľké firmy majú možnosť spolupracovať s najperspektívnejším európskym startupmi v oblasti energetiky a získať financovanie na vývoj produktov v objeme niekoľkých miliónov eur. Fond už na podporu veľkých inovačných projektov firiem a následné uvádzanie ich nových revolučných technológií na trh investoval vyše 157 mil. EUR.

InnoEnergy taktiež sprostredkúva magisterské aj doktorandské štúdiá pre budúcich lídrov v energetike, ako aj medzinárodné programy, stáže či zapojenie študentov do firemných projektov.

Na Slovensku je zástupcom InnoEnergy konzultačná spoločnosť Neulogy.

Prevzaté/Viac informácií: Neulogy.com