V českej súťaži Nápad roka 2018 obsadili slovenské startupy dve miesta v prvej trojke

Do jedenásteho ročníka súťaže Nápad roka Vodafone sa celkovo prihlásilo 192 projektov. Víťazom súťaže boli rozdané ceny v hodnote viac ako 4,3 milióna korún (167 tisíc eur). Na druhom a treťom mieste zabodovali slovenské firmy.

napad-roku-2018

Víťazná trojica firiem:

 1. Sense Arena (ČR)
  (Sektor: Gaming & Virtual Worlds, Typ projektu: Hardware & Software)
  Ako naučíte mladé hokejistu hernému myslenia a tímovej hre? Pri tréningu na ľade na to nie je veľa priestoru. Sense Arena, pomocou VR, prenáša zimný štadión do vašich domovov, telocviční, tréningových centier. Opakujte si herné situácie, zakladanie útoku, či chytrou streľbu koľkokrát budete chcieť.
 2. SAFTRA Photonics: NANOSCREEN – Water Sensing Platform (SR)
  (Sektor: Nanotechnology/Cities, Typ projektu: Product)
  NANOSCREEN by SAFTRA photonics assures confidence in drinking water. By using our patented water test, worldwide food and beverage producers can always control the quality of water they use. Its sensitivity can be calibrated for any organic pollutant. Our ultimate goal is to buid a global water monitoring platform.
 3. Glycanostics (SR)
  (Sektor: Health & Med Tech, Typ projektu: Product)
  Rakovina je obrovský problém pre celú spoločnosť s miliónmi chorých ľudí. Ale prečo, keď máme rôzne lieky a terapie? Kľúčom je včasná diagnostika. Firma Glycanostics vyvíja diagnostické kity na skorú diagnostiku rakoviny prostaty a prsníka. Patentovaná inovácia sa odlišuje od konkurencie spoľahlivosťou a jedinečným prístupom – analýzou zmien štruktúry proteínov.

Kompletné výsledky sútaže nájdete tu. Foto je z Mentoring Day Vodafone Nápad roku 2018.

Ďalšie informácie: