Na TU v Košiciach otvorili OpenLab pre vývoj a výskum moderných digitálnych technológií, ako sú internet vecí (IoT) alebo umelá inteligencia (AI)

Na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach (FEI TUKE) v pondelok slávnostne otvorili OpenLAB – otvorenú digitálnu platformu určenú primárne pre študentov informačných technológií. Architektonicky moderný a špičkovo vybavený priestor bude slúžiť pre vývoj a výskum moderných digitálnych technológií.

Cez veľkoplošné obrazovky OpenLab umožňuje zobrazovať rôzne informácie, ale aj prezentovať výsledky študentských projektov. Okrem toho v ňom študenti môžu tráviť voľný čas, pri ktorom zužitkujú svoje vedomosti a zasúťažia si v programovaní a dizajne vo virtuálnych arénach. OpenLab im umožňuje napríklad navrhnúť, vytvoriť a otestovať moderné klientske centrum telekomunikačného operátora, zamyslieť sa nad bankou či školou budúcnosti, alebo navrhnúť digitálny autosalón.

openlab-2018

Na snímke zľava predseda KSK Rastislav Trnka, generálny riaditeľ T-Systems Slovakia Daniel Giebel a rektor TUKE Stanislav Kmeť počas strihania pásky. Foto: TASR František Iván

Zdroj/Viac informácií: TASR/TERAZ.sk

Video z otvorenia