2 výzvy ÚPVII na podporu akcelerátorom, inkubátorom a startupom

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) spúšťa výzvy, ktoré majú v dvoch fázach podporiť inovačný ekosystém na Slovensku pomocou finančnej pomoci akcelerátorom, inkubátorom a tiež startupom. Termín uzávierky prvého kola je 26.7.2019.

Dve dvojfázové výzvy na podporu dvoch inovačných zoskupení (akcelerátorov, inkubátorov) a ôsmich inovatívnych firiem sú v celkovej výške 830 000 eur. Prvá fáza výziev je otvorená do 26. júla tohto roku, druhé fázy budú ukončené 27. septembra 2019.

Dvojfázová výzva, na základe ktorej dva startupy absolvujú intenzívny tréning v americkom akcelerátore, je určená pre inovatívne projekty zo sociálnej oblasti, informačných a komunikačných technológií a energetiky. Výzva týkajúca sa pobytu šiestich firiem v  akcelerátore v Izraeli je vyhlásená pre projekty z oblasti priemyslu 4.0, kybernetickej bezpečnosti a biotechnológií.

„Náš úrad pokračuje v podpore mladých slovenských inovatívnych firiem pomocou svojho jedinečného modelu hybridného financovania, ktorý spája investície z verejných i súkromných zdrojov. Tentokrát chceme okrem priamej pomoci malým a stredným podnikom podporiť aj inovačné zoskupenia, ako sú akcelerátory a inkubátory, ktoré vyhľadávajú firmy s inovačným potenciálom. V rámci prvej fázy podporíme práve lokálne inovačné zoskupenia, ktoré pripravia vzdelávacie programy pre slovenské inovatívne firmy s minimálnou dĺžkou trvania dva týždne. V druhej fáze podporíme osem konkrétnych  firiem s inovatívnymi riešeniami a tieto firmy absolvujú pobyty v známych akcelerátoroch v USA a Izraeli, aby tu našli potenciálnych investorov a otvorili sa im tak dvere na globálny trh. Obdobná podpora inovačného ekosystému z verejných zdrojov sa poskytuje napríklad v Rakúsku,“ uviedol vicepremiér Richard Raši

Viac informácií a podklady

Zdroj: ÚPVII

upvii