REBECA – Researchers Beyond Academia hľadá mentorov a mentorky pre celoeurópsky mentoringový program

Pracujete na pozícii, ktorá zahŕňa výskum, vývoj, inovácie alebo ich podporu? Pôsobíte v súkromnom sektore, štátnej a verejnej správe, či neziskovej organizácii? Chceli by ste sa podeliť o svoje skúsenosti a vyskúšať si úlohu mentora/mentorky?

Zapojte sa do programu REBECA – Researchers Beyond Academia, celoeurópskeho mentoringového programu, ktorého cieľom je priblížiť doktorandom a doktorandkám kariérne cesty mimo akademického prostredia prostredníctvom kontaktu s profesionálmi a profesionálkami z praxe. Program iniciovala španielska sieť EURAXESS a v jeho ďalšej edícii sa rozširuje na ďalšie krajiny Európy, vrátane Slovenska. Viac informácii o programe nájdete na: https://www.euraxess.es/node/702307/

Koho hľadáme? Mentori/mentorky by mali pôsobiť na pozíciách, ktoré by mohli byť potenciálne zaujímavé pre absolventov PhD štúdia. Optimálne, no nie nevyhnutne, by ich práca mala zahŕňať výskum, vývoj, inovácie alebo ich podporu. Samotní mentori nemusia byť absolventmi PhD štúdia. Témou mentoringových rozhovorov, bude priblíženie pracovných úloh a pracovného prostredia, v ktorom mentor, či mentorka pôsobia, ako aj zdieľanie skúseností z ich vlastnej kariérnej cesty. Program je otvorený pre mentorov aj PhD študentov z oblasti prírodných, technických, sociálnych aj humanitných vied, pri tvorbe mentoringových dvojíc sa však bude na disciplínu prihliadať.    

Registrácia mentorov a mentoriek je otvorená do 25.11 na: https://event.fecyt.es/rebeca/mentors/application-form  

Registrácia doktorandov a doktorandiek prebehne v decembri 2021. Mentoringové aktivity budú prebiehať od januára do júla 2022 a predpokladajú zapojenie v rozsahu jednej až dvoch hodín mesačne.

V prípade otázok o programe môžete kontaktovať aj EURAXESS Slovensko na adrese euraxess@saia.sk