Založili sme slovenský národný Club of Excellence pre SME Instrument

9.4.2019 sa uskutočnilo prvé stretnutie národného klubu, ktorý združuje najlepšie slovenské inovatívne firmy, ktoré sa získali prestížny európsky grant SME Instrument alebo ocenenie Seal of Excellence.

Cieľom je prepojiť výnimočné firmy ocenené Európskou komisiou v schéme SME Instrument, resp. jeho nasledovníkovi EIC Akcelerátor, vytvoriť priestor pre výmenu názorov a prepojenia na investorov, resp. významných hráčov na lokálnej úrovni.

Stretnutie zorganizoval BIC Bratislava, koordinátor slovenského zastúpenia Enterprise Europe Network v SR. Tentokrát sa na stretnutí predstavili investori z Crowdberry ako aj experti z Ministerstva hospodárstva SR, SBA a Mesta Bratislava.

Program podujatia:

  • prezentácia možností pre držiteľov grantov a certifikátov Seal of Excellence zo strany Európskej komisie a národných schém (Enterprise Europe Network),
  • prezentácia investičných možností cez crowdfunding (Crowdberry),
  • networking – výnimočná možnosť stretnutia sa so špičkovými firmami zo Slovenska, ktorých hodnotitelia Európskej komisie ocenili grantom, resp. certifikátom výnimočnosti, výmeny skúseností a rozvoji možnej spolupráce.

Fotky z podujatia:

O budúcnosti schémy SME Instrument, Európskej rade pre inovácie (EIC) a možnostiach podpory sme diskutovali pri skvelom vínku vinárstva Alora z Radošoviec.

Pozrite si tiež na InnoNews.blog: