7 zaujímavých appiek vyvinutých v rámci EIC Accelerator

Akcelerátor Európskej rady pre inovácie (EIC Accelerator) podporuje inovatívne startupy pri vývoji a uvedení nových prevratných produktov na trh. Pozrite sa na výber siedmych zaujímavých aplikácií, ktoré môžete využiť i vy.

eic-apps

Ktorá aplikácia by vám uľahčila život? Možno hľadáte spôsoby, ako sa naučiť nový jazyk rýchlejšie, alebo gitarové lekcie, ktoré ste vždy chceli vyskúšať. Mnoho mobilných aplikácií nám poskytuje prevratné a užitočné riešenia na jednoduché vykonávanie úloh jednoduchým dotykom na obrazovke smartfónu.

  1. Ada Health’szdravotná starostlivosť vo vašom mobile – chatbot na zisťovanie symptómov. Je jedným z príkladov k dispozícii na trhu, priťahuje viac ako 8 miliónov užívateľov po celom svete. Bezplatná aplikácia vyvinutá tímom lekárov, vedcov a inžinierov so sídlom v Berlíne kontroluje symptómy používateľa a berie do úvahy už existujúce zdravotné stavy pomocou otázok založených na umelej inteligencii. Po kontrole pacienti dostanú personalizovanú hodnotiacu správu, ktorá im povie, čo by mohlo byť zlé a čo robiť ďalej.
  2. Lingvist je vzdelávacia platforma, ktorá ponúka rýchle jazykové on-line kurzy pomocou big data a umelej inteligencie. Platforma spustená v Estónsku mapuje vedomosti a zručnosti každého študujúceho, prispôsobuje učebné materiály v reálnom čase a vytvára jedinečný zážitok pre každého študujúceho.
  3. Yousician je vzdelávacia aplikácia s hernou zložkou, ktorá pomáha začiatočníkom naučiť sa gitaru, klavír, basy a ukulele, a podporuje profesionálnych hudobníkov v ich každodennej praxi. Používatelia môžu hrať spolu na svojich skutočných nástrojoch, na základe inštrukcií aplikácie. Yousician so sídlom v Helsinkách vo Fínsku ponúka súkromné hodiny, poradenstvo a spätnú väzbu, ako aj samovzdelávacie metódy, ako sú knihy a videá.
  4. Smile and Learn. Španielska aplikácia obsahuje viac ako 4.500 aktivít pre deti v predškolskom veku a základnej škole. Smile and Learn zahŕňa funkciu monitorovania učenia, čo umožňuje učiteľom sledovať vývoj svojich študentov. Aplikácia zhromažďuje údaje o čase, ktorý deti strávia v každej hre a kontroluje ich priebeh. Na základe tejto analýzy sa odporučí špecifický obsah pre personalizovaný rozvoj žiaka.
  5. Digiteal od belgického fintech startupu ponúka osobného asistenta na riadenie elektronických faktúr a online platieb. Spoločnosť je certifikovaná ako platobná inštitúcia Národnou bankou Belgicka, ktorá pôsobí v celej zóne SEPA. Optimalizáciou správy faktúr a platieb umožňuje spoločnostiam dostať zaplatené rýchlejšie, pravidelnejšie a za nižšie náklady, a spotrebiteľom riadiť a platiť svoje účty ako profesionál. Táto aplikácia je šetrná aj k životnému prostrediu a vyhýba sa ekologickému plytvaniu papierovými faktúrami.
  6. Monese je mobilná banková aplikácia, ktorá ponúka účty, ktoré môžete otvoriť okamžite. Tak nestratíte prístup k peniazom, ktoré potrebujete zakaždým, keď prekročíte hranice. Mnohé banky vyžadujú počiatočný minimálny vklad na otvorenie a vedenie účtu. Na druhej strane otvorenie účtu pre mobilné peniaze v Monese je úplne zadarmo a nevyžaduje si minimálne dobíjanie. Aplikácia bola spustená v septembri 2015 ako prvý mobilný účet v Spojenom kráľovstve, dnes má viac ako 2 milióny užívateľov v 31 krajinách a 400-členný tím v Londýne, Talline, Lisabone a Berlíne.
  7. PENSUMO je španielska fintech mobilná aplikácia, ktorá je určená na konverziu „denných akcií a nákupov“ na úspory pre dôchodok veľmi jednoduchým spôsobom. Používateľ si stiahne aplikáciu a kúpi si niečo v partnerskom zariadení, pričom urobí fotografiu nákupného lístka a nahrá ho do aplikácie. Nákupom výrobkov v ktoromkoľvek z týchto obchodov spotrebiteľ automaticky dostane zlomok sumy späť na svoj sporiaci účet.

Viac informácií o EIC Accelerator a poslednej možnosti podávania návrhov v tomto období (7. október 2020).


Viac informácií o EIC Accelerator: